Մանրամասներ չեմ ուզում ասել, որովհետև դա մեր ներթիմային հարցերն են, որոնք մենք պարբերաբար քննարկում ենք, մտնել մանրամասների մեջ էթիկապես ճիշտ չեմ համարում․ այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը՝ անդրադառնալով նախօրեին ՔՊ-ում տեղի ունեցած հանդիպմանը, որտեղ, ըստ Փաշինյանի, միմյանց սուր քննադատել են:
Նա հավելեց, որ այդ ներթիմային քննադատությունների արդյունքում որոևէ որոշում չի կայացվել:
Հարցին՝ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանից դժգոհություն կա՞, հատկապես, որ դժգոհողների շարքում նշվում է նաև իր անունը, Հակոբյանը պատասխանեց, որ մամուլից է իմացել, որ ինքն, իբր, դժգոհ է և նախաձեռնել է ինչ-որ գործընթաց: ՔՊ-ական պատգամավորը վստահեցրեց, որ որևէ ազդակ չունի, որ հնարավոր են հրաժարականներ:
«Ժանրը եղել է ինքնաքննադատություն, և մենք խոսել ենք ներթիմային հարցերի մասին: Ես էլ եմ ասում, որ եղել է անողոք պայքար, բայց բովանդակությունը չեմ ասում: Նմանատիպ քննարկումներ շատ են եղել մեր թիմում: Շատ է եղել, որ հավաքվել ենք փակ դռների հետևում, դռները փակել ենք, խոսել ենք ամեն ինչի մասին, քննադատել ենք իրար, վերջում դուրս ենք եկել»,-ասաց նա:
Ճշտող հարցին՝ Անդրանիկ Քոչարյանից դժգոհություն կա՞, Հակոբյանն արձագանքեց.
«Ինձնից սկսած բոլորի աշխատանքից դժգոհություն կա: Դուք ամեն ինչ անում եք, որ փակագծեր բացեմ երեկվա հանդիպումից, չեմ բացելու»: