Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը Մեծ Բբրիտանիա այցի ընթացքում տեղի պաշտոնյաների հետ քննարկել է երկկողմ հարաբերությունները, ինչպես նաև Հայաստանի հետ խաղաղության գործընթացը։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ վկայակոչելով Բրիտանիայում Ադրբեջանի դեսպան Էլին Սուլեյմանովին։
«Աշխատանքային այցի ընթացքում Էլչին Ամիրբեկովը հանդիպել է Մեծ Բրիտանիայի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Թիմ Բարոուի, նախարար Սթիվեն Դաութիի, Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի անդամների և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ՝ քննարկելու Ադրբեջանի և Բրիտանիայի միջև երկկողմ հարաբերությունները, Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղ գործընթացի կարգավիճակը և COP29»,- նշել է Սուլեյմանովը։
Նա հավելել է, որ Ամիրբեկովը նաև ելույթ է ունեցել Chatham House-ում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության գործընթացի և COP29-ի մասին։