Ժողովրդին ասեք՝ Քոչարյանն ու Աղազարյանը նույն մարդն են, եթե նման գործարք կա, ինչպես մեղադրում են․Հովիկ Աղազարյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Հայաստանն ու Ադրբեջանը տարբեր մոտեցումներ ունեն տրանսպորտային ուղիների ապաշրջափակման վերաբերյալ։ Այս մասին Factor TV-ին տված հարցազրույցում ասել է ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը։
ՀՀ ԱԳՆ-ն երեկ հաստատեց, որ հայ-ադրբեջանական խաղաղության պայմանագրի նախագծից հանվել է տրանսպորտային ուղիների ապաշրջափակման հարցը։ Կողմերը եկել են համաձայնության, որ այս հարցին կանդրադառնան խաղաղության պայմանագրից դուրս։
«Հայաստանի մոտեցումն այն էր, որ միջազգային նորմերին համապատասխան պետք է լինի։ Ադրբեջանական կողմի և նրա կողքին կանգնած պետությունների մոտեցումը միջանցքն է, որը հակասում է մեր սուվերենությանը»,-ասաց ՔՊ-ական պատգամավորը՝ նշելով, որ ճանապարհների ապաշրջափակման հարցն իր համար երկրորդական է։
Իշխանական պատգամավորի հետ զրուցել ենք նաև օրակարգային այլ թեմաներից։