ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը հայտարարել է՝  իրավապահներին անձամբ կոնկրետ փաստեր և տվյալներ է ներկայացրել, թե ովքեր են ընդդիմությունից մայիսի 9-ին մարդկանց գումարով տարել հրապարակ  հանրահավաքի։  Պատգամավորը Factor TV-ի հետ զրույցում ասում է, որ զարմացած է իր հայտարարության շուրջ եղած աղմուկից․ «Տպավորություն է, որ ես աշխատում, ապրում և գործում եմ մի իրականության մեջ, իսկ դուք և մյուս հարցադրում անողները ապրում են մեկ ուրիշ իրականության մեջ։ Այսինքն, ես ասել եմ մի բան, որը շա՞տ արտառոց երևույթ է, և հարցե՞ր են բարձրացվել։ Այո՛, ես դիմել եմ իրավապահ կառույցի, և չեմ ասի՝ ում վերաբերյալ։ Ավելի սարսափելի բաներ էլ կան, մարդկանց բերել են՝ փող խոստանալով, բայց փողերը չեն տվել»։ ՔՊ-ական պատգամավորի ենթադրությամբ՝ արարքի հեղինակները «Հայաստան» դաշինքի արբանյակներն են»։
Հովիկ Աղազարյանը խոսել է նաև սահմանազատման հարցով ՔՊ իշխանությանը ուղղվող հիմնական մեղադրանքների, իշխանափոխության հավանականության, Նիկոլ Փաշինյանին իմփիչմենթ հայտնելու ընդդիմության ծրագրերի, ՔՊ-ում այս հարցով եղած տրամադրությունների և այլ թեմաների մասին։