ՀՀ քննչական կոմիտեի Պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում իրականացվող քրեական վարույթով ՀՀ Քննչական կոմիտեի քննիչների կողմից, ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների օժանդակությամբ իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ, այդ թվում՝ ՀՀ առողջապահության նախարարությունում և բժշկական կենտրոններից մեկում կատարվում են խուզարկություններ:
Այս մասին տեղեկությունը Factor TV-ի հետ զրույցում հաստատում են Քննչական կոմիտեից։ Թե ինչ գործի շրջանակներում են իրականացվում այս գործողությունները և որ բժշկական կենտրոնում, տեղեկություններ չեն տրամադրում՝ նշելով, որ հետագայում, ըստ անհրաժեշտության կտրվի լրացուցիչ տեղեկություն։
Առողջապահության նախարարի խոսնակ Մարիամ Ծատրյանը Factor.am-ին փոխանցեց, որ չի մեկնաբանում նախարարությունում խուզարկությունների մասին տեղեկատվությունը։