Ինձ ու Արտակին «սև» էր համարում, ինքը տեղավորվում էր ՔՊ-ի շարքերում։ Այս մասին ասել է Արամ Սարգսյանը։
Ես շատ քիչ մարդկանց գիտեմ, որոնք 20 տարեկանում հաղթել են, և իրենց հաղթանակը որևէ մեկին ապացուցելու կարիք չունեն։ Այսօր քարոզարշավի ամփոփիչ հանդիպմանը այս մասին նշեց »Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը՝ խոսելով Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանի մասին։
Արամ Սարգսյանը հիշեց 2018 թվականը, երբ Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիից քայլելով գալիս էր դեպի Երևան, և իրենք չմիացան ակցիային, ինչից հետո, ըստ Սարգսյանի, քննադատությունների արժանացան։
Անդրադառնալով Հայկ Մարությանի քննադատությանը Արամ Սարգսյանն ասաց․ «էդ ինքը  «բաբչկեն» կապած, հոլիվուդյան ժպիտով աջ ու ձախ պտտվում էր, ու փորձում էր տեղավորվել ՔՊ-ի շարքերում, որովհետև իրեն պետք էր։ Ու Արտակին «սև» էր համարում, ինձ էլ հետը, այն ժամանակ ինքը «սպիտակն» էր, այդ ժամանակ դա իրեն պետք էր»։
Արամ Սարգսյանը նաև հիշատակեց 2018-ի Երևանի ՏԻՄ ընտրությունները՝ ասելով, որ դաշինք կազմելով «Լուսավոր Հայաստանի» հետ, որոշել էին քաղաքապետի թեկնածու առաջադրել Մանե Թանդիլյանին, որն այդ ժամանակ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարն էր․ »Չէր ուզում առաջադրվել քաղաքապետի թեկնածու։ Իրեն էդ ժամանակ դա պետք չէր»։
Արտակ Զեյնալյանն Արդարադատության նախարարն էր։ Արտակն ասաց, եթե քաղաքական թիմին պետք է, կգամ ու կմասնակցեմ, որովհետև Արտակը թիմի մարդ է, թիմին պետք է, երբ երկրին է պետք»։