Մենք հայտարարել ենք, որ բացառում ենք գործող իշխանությունների քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանի և նախկին իշխանությունների կողմից սպասարկվող որևէ սուբյեկտի հաղթելու հնարավորությունը, բայց որոշակի հետաքրքրություն է առաջացրել Երևանի նախկին քաղաքապետը (Հայկ Մարությանը): Այս մասին, այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշեց «Արդար Հայաստան» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Նորիկ Նորիկյանը:
«Պատասխանատվությամբ հայտարարում եմ, որ 2018-2023 թվականներին Երևանի համար պատասխանատու են երկու մարդ: Իհարկե, երկրի ամբողջ պատասխանատվությունը Նւիկոլ Փաշինյանի ուսերին է, բայց զուտ ֆորմալ առումով երկու մարդ է պատասխանատու՝ Հայկ Մարությանը և Տիգրան Ավինյանը:
2018-2021-ի դեկտեմբեր քաղաքապետ է եղել Հայկ Մարությանը, դրանից հետո մինչև այս պահը Երևանը փաստացի ղեկավարում է Տիգրան Ավինյանը: Առանց քաղաքապետի լիազորությունների, առանց ընտրված քաղաքապետի կարգավիճակի նա փաստացիորեն ղեկավարում է Երևանը: Ես այդ երկու անձանց հրավիրում եմ բանավեճի՝ իրենց կողմից ընտրված վայրում, ձևաչափով, հրավիրված լրատվամիջոցների ներկայությամբ:
Նրանց կողմից ղեկավարած տարիներին արդյոք Երևանում գեթ մեկ ոլորտ, ոևում իրականացվել է համակարգային փոփոխություն, որը բեկումնային է եղել երևանցու համար: Թող ցույց տան, եթե կա: Չի կարելի անընդհատ թաքնվել իրենց ներկրած ավտոբուսների հետևում»,- նշեց Նորիկյանը։