«Ճանապարհային ցանցի բարելավում» ծրագրի «Պետական նշանակության ավտոճանապարհների հիմնանորոգում» և «Տրանսպորտային օբյեկտների հիմնանորոգում» միջոցառումների կատարումն ապահովելու նպատակով կառավարությունն ընդունել է որոշում․ տեղեկացնում են ՀՀ կառավարությունից։
Արդյունքում ֆինանսական միջոցներ են նախատեսվել՝ 2023 թ. հիմնանորոգման ծրագրով նախատեսված 2 ճանապարհահատվածների և 1 տրանսպորտային օբյեկտի հիմնանորոգման աշխատանքները 2023 թ. ավարտելու, 1 ճանապարհահատվածի հիմնանորոգման աշխատանքների մի մասը 2023 թ. իրականացնելու, 2022-2023թթ. փոխանցիկ 4 ճանապարհահատվածների և 2022-ից անավարտ մնացած թվով 1 ճանապարհահատվածի հիմնանորոգման աշխատանքները 2023 թ. ավարտելու, 2 ճանապարհահատվածներում լրացուցիչ աշխատանքներ կատարելու, 1 ճանապարհահատվածի հեղինակային հոսկողության վճարման, 3 տրանսպորտային օբյեկտների (կամուրջներ) նախագծման և փորձաքննության ծառայությունների ձեռքբերման,ինչպես նաև 2022 թ. ավարտված, սակայն ընդունող հանձնաժողովի ակտով դեռևս չընդունված 1 ճանապարհահատվածի շահագործման ընդունման և 5 տոկոսի վճարման համար:
Արդյունքում՝ «Պետական նշանակության ավտոճանապարհների հիմնանորոգում» միջոցառման շրջանակում կիրականացվի 4,033,172․2 հազ. դրամի աշխատանք և ծառայություն, իսկ «Տրանսպորտային օբյեկտների հիմնանորոգում» միջոցառման շրջանակում՝ 261,269.6 հազ. դրամի աշխատանք և ծառայություն։