Արդեն հայտնել էինք, որ ԱԺ ՔՊ խմբակցություն որոշմամբ՝ որպես ՄԻՊ թեկնածու առաջադրվելու է գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի տեղակալ Անահիտ Մանասյանը։
«Համարում ենք, որ տիկին Մանասյանն իր մասնագիտական կարողություններով և արժեհամակարգով այն թեկնածուն է, որը կարող է լինել մարդու իրավունքների պաշտպան։ Մենք շատ պաշտոններում ենք թեկնածուների ընտրել, որոնք շարունակում են հանդես գալ հայտարարություններով, որոնք այդքան էլ իշխանության սրտով չեն։ Բայց մենք հասկանում ենք, որ անկախ մարմինների հետ գործ ունենք։ ՄԻՊ-ը պիտի իրականացնի սահմանադրությամբ իրեն վերապահված լիազորությունները։ Նա չի կարող կաշկանդվածություն ունենալ։ Նույն կերպ Քրիստինե Գրիգորյանն իր աշխատանքի ընթացքում փաստեց, որ կաշկանդվածություն չունի։ Հետևաբար, ընտրվելու դեպքում տիկին Մանասյանն էլ է իրացնելու իր լիազորությունները», – լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը։