• ՊՆ-ն ձեռք է բերել ԱԹՍ-ներ, նոր ռազմական տեխնիկա, դիտարկման սարքեր են տեղադրվել։ Այս մասին նշվել է ԱԺ պաշտպանության հանձնաժողովում քննարկման ժամանակ։
• Նիստից հետո պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ իր բնակարանը ձեռք է բերել 2021 թվականին։ Պապիկյանն ընդգծեց, որ իր գնածից ավելի էժան այդ տարածքում բնակարան է գնել 300 հոգի։ Ազատ գյուղի կացարանում հրդեհից 15 զինծառայողի մահվան հարցի վերաբերյալ Պապիկյանը նշել է, որ ինքն ունի իր դերակատարությունը, բայց մեղավորությունը քննությունը կպարզի։ Այս համատեքստում նա նշել է, որ չի պատրաստվում  իր առջև դրված խնդիրները կիսատ թողնել և հրաժարական տալ։
• ՀՀ-ում ինքնասպանությունների թիվը 2022 թվականին 2021-ի համեմատ աճել է։ Ըստ վիճակագրական կոմիտեի տվյալների՝ անցյալ տարի արձանագրվել է 312 ինքնասպանություն և ինքնասպանության փորձ. 2021-ին այդ ցուցանիշը կազմում էր 281։