Արցախում ապրանքների առավելագույն գներ կսահմանվեն․ ՀՀ-ում կարմրուկի 39 դեպք է հաստատվել․ Լուրեր
08.03.2023 | 14:50- Արցախում սահմանվել է մանրածախ վաճառքում գտնվող ապրանքի շրջանառության հատուկ կարգ, որի համաձայն՝ տնտեսվարող սուբյեկտները պետք է նախապես ԱՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող հանձնաժողովին ներկայացնեն այն ապրանքների ցանկը, որոնք նախատեսում են իրացնել, հանձնաժողովը դրանց համար սահմանելու է շուկայում իրացման առավելագույն գին, որը խախտելու դեպքում տնտեսվարող սուբյեկտները ենթարկվելու են վարչական տույժի՝ 500․000-1․000․000 դրամի չափով
- ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը ելույթ է ունեցել ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի նիստին ու ընդգծել, որ Լեռնային Ղարաբաղում սովը դարձել է իրական խնդիր։
- Այսօր առավոտյան ժամը 10:00-ի դրությամբ` Հայաստանում կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 39-ի։ Նրանցից 18-ը հոսպիտալացված է, 14-ը չի հոսպիտալացվել, 7-ը՝ դուրս է գրվել։
- Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին երկրորդը շնորհավորական ուղերձներ են հղել կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ։ Փաշինյանը նշել է, որ Կանանց միջազգային օրն այն մասին է, որ կանայք կարող են ավելին: