• Փետրվարի 19-ին՝ ժամը 19:40-ի սահմաններում, Խնածախ գյուղի մոտակայքում ձնահյուսի պատճառով ՊՆ «ՈւԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել է ձորը, ինչի հետևանքով մահացել են պայմանագրային զինծառայողներ Զորանդ Արզումանյանը և Զորակ Երանոսյանը, հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից։ 2 զինծառայողներ տարբեր վնասվածքներով տեղափոխվել են կայազորային հոսպիտալ։ Նրանց վիճակը գնահատվում է բավարար, կյանքին վտանգ չի սպառնում:
• Նույն օրը ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասում զինծառայող, շարքային Հայկ Պետրոսյանը մահացել է դեռևս չպարզված հանգամանքներում ստացած հրազենային վիրավորվան պատճառով, տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ-ից:
• 35 տարի առաջ այս օրերին սկսվեց ղարաբաղյան շարժումը: 1988 թվականի փետրվարի 20-ից սկիզբ առած բողոքի ինքնաբուխ ու բազմամարդ ցույցերը Հայոց պատմության մեջ կմնան որպես ազգային զարթոնքի, միասնության ու ազատագրական պայքարի խորհրդանիշ: Այս մասին իր ուղերձում նշել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա պնդել է, թե արժանապատիվ և անվտանգ կյանքն է եղել Ղարաբաղյան շարժման բովանդակային նպատակը, և պետք է շարժվել այդ նպատակին ընդառաջ։ Նա նշել է Արցախի հայության իրավունքների ու անվտանգության պաշտպանության մեխանիզմների, բայց ոչ ինքնորոշման մասին։