«Այս փակ քննարկումը աննախադեպ էր»,- փակ քննարկումից դուրս գալով՝ այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ ընդդիմադիր պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։
Նշենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն Ազգային ժողով էր եկել: ԱԺ փակ նիստում քննարկվում էր Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում ստեղծված իրավիճակը, խնդիրները և հրատապ անելիքները։ Քննարկումը նախաձեռնել է «Հայաստան» խմբակցությունը, որին մասնակցում էր նաև «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը:
«Երկու տարվա ընթացքում Սուրեն Պապիկյանն առաջին անգամ ներկայացավ Ազգային ժողով, թեկուզ փակ նիստում ներկայացավ և որպես համազեկուցող հանդես եկավ։ Նախորդ մի քանի փորձերը ձախողվել էին։
Մենք բարձրաձայնեցինք բազմաթիվ հարցեր, որոնք լուծման կարիք ունեն՝ սկսած ինժեներական աշխատանքներից, որի մասին Պապիկյանը բացատրություն տվեց։ Նաև կադրային քաղաքականության հիմնախնդիրներ քննարկվեցին»,- նշեց Մանուկյանը։