• Արցախից 6 անձ «Կարմիր խաչի» միջնորդությամբ տեղափոխվել է ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Մինչ այսօր «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան են տեղափոխվել ընդհանուր 76 հիվանդներ։
Հայաստանում գործող հայ-ռուսական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնը 23 տոննա մարդասիրական օգնություն է ուղարկել հունվարի 28-ին Իրանի հյուսիս-արևմուտքում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժից տուժած բնակչությանը։ Շարասյունը մեկնել է երեկ։
• Բեռը ներառում է վրաններ, ծալովի մահճակալներ և տաք ծածկոցներ։ Դրանք կհանձնվեն Իրանի Կարմիր Մահիկի ընկերության ներկայացուցիչներին։
• Հայաստանի Ազգային ժողովում այսօր սկզբից բաց, ապա փակ ռեժիմով քննարկվել է գլխավոր դատախազի միջնորդությունը՝ Հայաստան խմբակցության ղեկավար, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրն Օհանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու վերաբերյալ։ Ըստ դատախազի՝ միջնորդության հիմքում այն է, որ Օհանյանի օրոք նախարարության զորամասերից մեկի տարածքը վաճառվել է։