«Ուղղակի քվեարկում եք, որ չզրկվե՞ք աշխատավարձերից». ՔՊ-ականները հետաքրքրվեցին՝ ինչու է ընդդիմությունը ձեռնպահ քվեարկում․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Որպես կանոն կիսատ-պռատ, չմշակված կամ Հայաստանի առաջնային օրակարգերից դուրս նախագծեր են բերվում․․․ Ինչ վերաբերում է փակ քվեարկություններին չմասնակցելուն, ապա դա այն պատճառով է, որ դուք ապալեգիտիմացրել եք փակ քվեարկության արդյունքները և պրոցեսը, ամենաթարմ օրինակը Վահագն Հովակիմյանի քվեարկությունն է,- պարզաբանեց Մինասյանը։
«Ով 30 տարի ընտրությունները կեղծի, ով մեղադրի ապալեգիտիմացնելու մեջ․ դա այլ հարց է»,- արձագանքեց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
«Վերջին չորս-հինգ նախագծերին, որ մենք այստեղ քվեարկում ենք, ընդդիմությունը ձեռնպահ է քվեարկել։ Ես այսպես եմ պատկերացնում քաղաքականությունը՝ քաղաքացիներն ընտրում են պատգամավորներին, որպեսզի պատգամավորները, ըստ իրենց ստացած մանդատի՝ ծանրութեթև անեն եկող նախագծերն ու քվեարկեն կողմ, դեմ կամ ինչ-որ դեպքերում՝ ձեռնպահ», – ԱԺ-ում հայտարարեց Ռուբինյանը։
Նա ընդգծեց, որ եթե բոլոր նախագծերին ընդդիմությունը քվեարկում է ձեռնպահ, ինքը կարող է ենթադրել, որ ընդդիմությունն ուղղակի քվեարկում է, որպեսզի չզրկվի աշխատավարձից։
«Սա քաղաքական աբսուրդ է», – ընդգծեց Ռուբինյանը։