Ազգային ժողովի «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանի խոսքով՝ Դաշնակցությունը պաշտպանում է Մանե Թանդիլյանի դիրքորոշումը պարտադիր կուտակային համակարգի նեդրման հետ կապված:
«Մենք ընդհանրապես դեմ լինելով պարտադիր բաղադրիչին,  այնուամենայնիվ,  կողմ չենք լինելու այս համակարգին, քանզի մի տոկոս էլ մնա պարտադիրի հետ կապված, մենք համարում ենք, որ հարցը չի լուծվել»,-Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց պատգամավորը։
Դիտարկմանն՝ իսկ ի՞նչ են արել իրենք, որպեսզի պարտադիր կուտակային համակարգը չներդրվի, Արմեն Ռուստամյանը պատասխանեց: «Մենք նպատակ ենք դնում, որ այս հարցը Սահմանադրական նորմերով լուծենք։ Մենք մինչև հիմա պայքարել ենք դրա համար, իսկ կողմ ենք քվեարկել այն նախագծին, որը մեղմացման էր տանում»,- ասաց Արմեն Ռուստամյանը և հավելեց, որ ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, որ խնդիրն առհասարակ չի հանվում և դեռ այս հարցով քննարկումներ են ընթանալու։