ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 15-ի արտահերթ նիստում «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 145-րդ հոդվածի համաձայն քննարկել է Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամի թափուր տեղի համար ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից ներկայացված Նարեկ Հովհաննեսի Ղազարյանի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնում թեկնածու առաջարկելու վերաբերյալ հարցը:
Հանձնաժողովի անդամ Արուսյակ Մանավազյանը ներկայացրել է Նարեկ Ղազարյանի կենսագրությունն ու աշխատանքային ուղին:
Նարեկ Ղազարյանը 2022 թ. ապրիլից առայսօր զբաղեցնում է ԿԲ ֆինանսական շուկաների դեպարտամենտի ռիսկերի կառավարման վարչության պետի պաշտոնը: Շնորհակալություն հայտնելով «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությանն իր թեկնածությունն առաջադրելու համար՝ Նարեկ Ղազարյանը հակիրճ անդրադարձել է համաշխարհային տնտեսության վերջին զարգացումներին, ինչպես նաև Կենտրոնական բանկի ռազմավարությամբ նախատեսված այն առանցքային փոփոխություններին, որոնք նախատեսվում է իրականացնել:
Քվեարկության արդյունքում հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել Նարեկ Ղազարյանի թեկնածությանը: