• Ադրբեջանը երկրորդ օրն է՝ շարունակում է փակ պահել Լաչինի միջանցքը։ Հայաստանից Արցախ եկող քաղաքացիները գիշերել են Գորիսում, մի մասը` այդ թվում կանայք ու երեխաներ, Շուշիի շրջանի Լիսագոր համայնքում։
• Արցախը Հայաստանը կապող ճանապարհը փակ պահելու համար  Ադրբեջանի իշխանություններն այսօր շարունակում են Բաքվից «ակտիվիստների» անվան տակ ավտոբուսներով մարդկանց բերել։ Գորից Ստեփանակերտ ճանապարհին էլ այս պահին կուտակված են մեքենաներ, որոնք այդ թվում դեղամիջոցներ պետք է հասցնեն Արցախ։
• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ, որի ժամանակ քննարկվել է մասնավորապես Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակը։
• Հայաստանի ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել, որ Բաքվի կողմից կազմակերպված սադրանքի հետևանքով ԼՂ բնակիչները զրկվել են ազատ տեղաշարժի իրավունքից, Լեռնային Ղարաբաղը կանգնած է պարենային և հումանիտար ճգնաժամի վերահաս վտանգի առաջ:
• Արցախի առողջապահության նախարարությունն էլ հայտարարել է, որ Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի արգելափակման հետևանքով առողջական ծանր խնդիրներ ունեցող Արցախի քաղաքացիների տեղափոխումը Երևան շարունակում է անհնար մնալ: