Փաշինյանը քարոզարշավը անցկացնում է մուրճով, սեռական հայհոյանքներով․ ԱԺ-ում՝ Լիլիթ Գալստյանի հարցը աղմուկ առաջացրեց․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ազգային ժողովը արտահերթ նիստում քննարկում է Ներքին գործերի նախարարություն ստեղծելու մասին որոշման նախագիծը: Նախագիծը ներկայացրեց ՀՀ արդարադատության փոխնախարար Արփինե Սարգսյանը։
«Արդյո՞ք հնարավոր է անաչառ, անկախությամբ օժտված և ապաքաղաքական մարմին ստեղծել այն իրականության մեջ, որտեղ քաղաքական մեծամասնության առաջնորդը քարոզարշավը անցկացնում է մուրճով, սեռական հայհոյանքներով և անհնազանդներին պատերին ծեփելու հորդորներով»,- դիմելով արդարադատության փոխնախարարին՝ այս հարցն ուղղեց «Հայաստան» խմբակցության դաշնակցական պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը։
Ընդդիմադիր պատգամավորի հարցը ԱԺ-ում աղմուկ բարձրացրեց։
Արփինե Սարգսյանն անդրադառնալով հարցին՝ ընդգծեց` վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մակարդակով խնդիր է դրվել ունենալ այնպիսի ոստիկանություն, որը զերծ կլինի քաղաքական տարբեր միջամտություններից:
«Ըստ այդմ, այս նախարարությունը կլինի այն պաշտպանող միջավայրը, որը թույլ կտա ոստիկանությանը պրակտիկ կերպով իրականացնել ապաքաղաքական գործունեություն: Ակնկալում ենք ունենալ մեր քաղաքացիներին ծառայող և բացառապես հանրային շահը սպասարկող ոստիկանություն», – նշեց փոխնախարարը: