• Լայնածավալ պատերազմական գործողությունների վտանգը միշտ կա: Այս մասին խորհրդարանում լրագրողներին ասել է պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը: Հնդկաստանից զենք գնելու մասին հարցին նա չի պատասխանել։
• Հայաստանը վերականգնում է հարաբերությունները Հունգարիայի հետ։ ԵԱՀԿ նախարարական հավաքի շրջանակներում Հայաստանի և Հունգարիայի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանը և Պետեր Սիյարտոն պայմանավորվել են վերականգնել լիարժեք դիվանագիտական հարաբերությունները։ Երկու կառավարությունները ոչ ռեզիդենտ դեսպաններ կնշանակեն՝ ուսումնասիրելու հարաբերությունների զարգացման հնարավորությունները։
• Երևանի քաղաքապետարանից հայտնել են, որ Ամանորյա միջոցառումների համար կծախսվի 285 մլն դրամ։ Փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ասել է, որ բացառիկ լուսավորություն է լինելու, բոլորը կտպավորվեն։ Ըստ Ավինյանի՝ ամանորի զարդարանքների պատճառով քաղաքը վնասներ չի կրել։