• Նոյեմբերի 10-ի լույս 11-ի գիշերը, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կիրառել են նաև ականանետ. տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ-ից։ Հայկական կողմը կորուստներ չունի: Ժամը 09:00-ի դրությամբ իրադրությունն առաջնագծում հարաբերականորեն կայուն է:
• Հայաստանի զավթված տարածքի մակերեսը ճշգրտվում է։ Այս մասին Factor.аm-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան տեղեկացնում է Պաշտպանության նախարարությունը։ Խնդրել էինք նաև թվով նշել, թե հակառակորդը սեպտեմբերյան երկօրյա ռազմական գործողությունների ժամանակ քանի մարտական հենակետ է գրավել։ Գերատեսչությունն այս մասով պատասխան չի տվել՝ այն որակելով պետական գաղտնիք։
• Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե, իբր, ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 10-ի լույս 11-ի գիշերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։  Գրեթե ամենօրյա ռեժիմով ադրբեջանական մամուլը տեղեկություններ է տարածում, որ հայկական կողմը որևէ ուղղությամբ կրակոցներ է արձակել։