• Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հրամանագրով գործարար Ռուբեն Վարդանյանը նշանակվել է Արցախի պետնախարար։ Հարությունյանը հույս է հայտնել, որ համագործակցությունը կսկսեն առաջիկա շաբաթներին։
• Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության Վարչության ընտրությունների առնչությամբ ստացված դիմումի հիման վրա իրականացվել է քվեաթերթիկների վերահաշվարկ․ տեղեկացրել են ՔՊԿ-ից։ Ինչպես և Factor TV-ն երեկ հայտնել էր, վերահաշվարկի արդյունքում կուսակցության ղեկավար կազմից դուրս են թողնվել փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը և կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը։ Նրանց փոխարեն կազմում ընդգրկվել են Արմեն Փամբուխչյանը և Արսեն Թորոսյանը։
• Հայաստանի ՊՆ-ն հերքել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր նոյեմբերի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ են բացել։