• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հայտարարել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի հարցում ՀՀ կառավարության քաղաքականությունը լիարժեք համապատասխանում է ռուսական տեսլականի հետ: Ըստ Փաշինյանի՝ Ռուսաստանի գործընկերները հայտարարել են, որ ճիշտ մոտեցումը կլինի այն, որ ԼՂ կարգավիճակի հարցը հետաձգվի անորոշ ժամանակով։
• Փաշինյանը նաև նշել է, որ Սոչիում Իլհամ Ալիևի ու Վլադիմիր Պուտինի հետ եռակողմ հանդիպմանը առաջարկել է երկարաձգել Արցախում ռուսաստանցի խաղաղապահների մանդատը, սակայն առաջարկը չի ընդունվել։
• Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն այսօր հայտարարել է, թե Հայաստանն ամեն ինչ անում է, որ ՀԱՊԿ-ը պայմանագրերով ստանձնած իր պարտականությունները կատարի:
• Հարությունյանն անդրադարձել է նաև ՔՊ կուսակցության վարչության ընտրություններին և ասել է, թե ՔՊ-ն ամենաժողովրդավարական կուսակցությունն է, որ երբևէ գոյություն է ունեցել ՀՀ-ում: Ըստ Հարությունյանի՝ Ժողովրդավարական գործընթացները ՀՀ-ում հասել են այն մակարդակի, որ այլևս մեկ անձի իշխանության հաստատման վտանգներ չկան, և դրանով է պայմանավորված Փաշինյանի ընտրությունը որպես կուսակցության վարչության ղեկավար։