Աքարը Հասանովի հետ հանդիպմանը Հայաստանին կոչ է արել հրաժարվել «սադրանքներից»
Թուրքիա այցելած Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը նախօրեին հանդիպել է իր թուրք գործընկերոջ՝ Հուլուսի Աքարի հետ, գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
«Հանդիպման ընթացքում տեղի է ունեցել  մտքերի հանգամանալից փոխանակում երկու երկրների միջև ռազմական, ռազմատեխնիկական, ռազմակրթական և այլ ոլորտներում համագործակցության հետագա զարգացման, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ»,-ասվում է Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ։
Ադրբեջանական լրատվականները նաև հայտնում են, որ Թուրքիայի ԱԳ նախարար Աքարը հերթական անգամ Հայաստանին  կոչ է արել հրաժարվել  «սադրանքներից»։
«Անհրաժեշտ է, որ Հայաստանը հրաժարվի սադրանքներից, կենտրոնանա խաղաղ բանակցությունների ու  Ադրբեջանի հետ հաշտեցման շրջանակում համագործակցության վրա և սեղմի խաղաղության ձեռքը»,- հայտարարել է Աքարը՝ հերթական անգամ նշելով, թե Թուրքիան միշտ կլինի Ադրբեջանի կողքին։