• ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Նենսի Փելոսիի, կոնգրեսական Ֆրենկ Փալոնեի և ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի կառավարության ներկայացուցիչ Եղիշե Կիրակոսյանի մասնակցությամբ քննարկվել են մարդու իրավունքների սարսափելի ոտնահարումներն Ադրբեջանի կողմից, և ՄԱԿ-ի միջազգային դատարանում ու Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում ՀՀ ջանքերը։
• Այսօր առավոտյան «Եռաբլուր» պանթեոնում ոստիկանների կողմից զոհված զինծառայողների ծնողների և այլ քաղաքացիների բերման ենթարկելու վերաբերյալ ՄԻՊ-ը հայտարարություն է տարածել ու նշել, որ ցանկացած դեպքում, և հատկապես նման զգայուն ու հուզական գերլարված իրավիճակներում, Ոստիկանության ծառայողները պետք է գործեն խիստ համաչափ և զերծ մնան ֆիզիկական նման ներգործությունից։ Դեպքի առթիվ ուսումնասիրություն է սկսվել Պաշտպանի աշխատակազմում։
• ՀՀ առևտրային բանկերն ինքնուրույն են կառավարում իրենց ռիսկերը, այդ թվում՝ պատժամիջոցների հետ կապված։ Այս մասին Factor.am-ին հայտնեցին Կենտրոնական բանկից՝ պատասխանելով ռուսական «Միր» վճարային համակարգի քարտերի սպասարկման վերաբերյալ հարցին։ Մինչ այդ, տեղեկություններ էին տարածվել այն մասին, որ հայաստանյան բանկերը դադարեցնում են ռուսական «Միր» վճարային համակարգի քարտերի սպասարկումը։