«Ամբողջ գիշեր ԱԺ բակում մարդիկ փնտրել են պատգամավորներ, հոխորտացել են, հասցեներ են հրապարակել․ անձնական տվյալների հրապարակումը, առանց տվյալ անձանց թույլտվության,  օրենքով արգելվում է, և միևնույն ժամանակ այդ համատեքստում բռնության կոչեր անելը Քրեական օրենսգրքով դատապարտելի արարք է»,- ԱԺ ամբիոնից այս մասին նշեց իշխանական պատգամավոր Լուսինե Բադալյանը։
«Այսօր առվոտյան ժամը 9․00-ից պատգամավորներն այստեղ են, մեզ փնտրում էիք, մենք տեղում ենք։ Հասկանում եմ, որ գիշերով շոուն ավելի ազդեցիկ է լինում, բայց մենք եկել ենք ԱԺ, եթե ինչ-որ հարց կա քնարկելու, ապա եկեք»։
Պատգամավորն ընդգծեց, որ այս պատերազմական իրավիճակում, երբ որ զինվորը կռվում է և փորձում է պաշտպանել ՀՀ սահմանները, բոլորը պարտավոր են միավորվել։
Անդրադառնալով դիտարկումերին, որ ԱԺ դիմաց երեկ կայացած բողոքի ակցիան ինքնաբուխ է եղել, պատգամավորը  նշեց․ «Ինքնաբուխ հավա՞ք․ ամբողջ տեխնիկայով պատրաստված 5 րոպեում ինքնաբուխ հավաք եղա՞վ։ Ո՛չ, ամբողջ օրը սպասել էիք ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանին, գիտեիք, որ Նիկոլ Փաշինյանը խոսելու է, և ոնց էլ չլինի մի այնպիսի արտահայտություն կանի, որը կկարողանաք մանիպուլացնել։ Շնորհավորում եմ, գտաք, թեև ամեն ինչ հստակ էր ասված»։