«Այս պահին ընթանում է ՀԱՊԿ խորհրդի նիստը, ինչը նշանակում է, որ մեր դիմումի քննարկումը գործընթացի մեջ է: Մենք ակնկալում ենք մաքսիմում արձագանք, որը ներառում է թե՛ քաղաքական, թե՛ ռազմական բաղադրիչ»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանը։
Անդրադառնալով դիրքային կորուստների մասին հարցին, Արսենյանը նշեց, որ ԱԺ-ում  որևէ քննարկում չի եղել ՀՀ ստորաբաժանումների զբաղեցրած դիրքերի փոփոխության վերաբերյալ, դա զինվորականների մասնագիտական գործունեության ոլորտն է։
«Վարչապետի հետ քննարկման ժամանակ մենք աշխարհագրական կոորդինատների հարց չենք քննարկում, դիրքային փոփոխությունների հարց չենք քննարկել։ Մենք միայն գիտենք, որ ՊՆ կողմից հաստատված է, որ 49 զոհ ունենք։
ՀՀ Զինված ուժերի տեղաբաշխման հետ կապված ինֆորմացիայի ես չեմ տիրապետում։ Դա բանակի համար աշխատանքային պրոցես է․․․ Դիրքային փոփոխություններն առաջին հերթին ռազմական ղեկավարության խնդիրներն են։ Այդ մասին պետք է խոսեն այն մասնագետները, որոնք իրականացնում են այդ գործընթացը»։