ԱՆ-ն՝ քաղաքացիական վիրավորների թվի, Փաշինյանը՝ զենք գնելու, ՀԱՊԿ նիստի մասին․ Լուրեր
13.09.2022 | 14:12- Ադրբեջանի զինված ստորաբաժանումների կողմից հայկական դիրքերի և բնակավայրերի ուղղությամբ հրետակոծության հետևանքով վիրավորում է ստացել քաղաքացիական երեք անձ․ տեղեկացնում են ՀՀ ԱՆ-ից։ Նրանցից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, երկուսինը` բավարար:
- Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Ազգային ժողովում հայտնել է, որ Հայաստանի դիմումի հիման վրա ՀԱՊԿ մշտական խորհրդի նիստ է անցկացվել՝ իրավիճակը քննարկելու համար։
- Փաշինյանը նաև ասել է, որ ՀՀ-ն ֆինանսական բոլոր հնարավորություններն ունի ձեռք բերելու անհրաժեշտ պաշտպանական զենք-զինամթերք, սակայն կան այլ խոչընդոտներ, ինչպես քաղաքական հարցը, ճանապարհները և այլն։
- Այսօր ժամը 11-ին Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել, որից հայտնի է դարձել, որ մինչ այդ՝ առավոտյան ժամը 9-ին հրադադար հաստատելու միջնորդություն է եղել։ Ռուսական կողմից հույս են հայտնել, որ հրադադարը կիրացվի ամբողջությամբ։