Միջազգային արձագանքը պետք է լինի անհապաղ և միասնական․ ֆրանսիացի քաղաքական գործիչները՝ ադրբեջանական հերթական սադրանքի մասին
Սյունիքում և այլուր ոտնահարվում է ինքնիշխան Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը։ Այս մասին Թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է ֆրանսիացի սենատոր Վալերի Բուայեն։
«2020 թվականի սցենարը կկրկնվի։ Այս գիշեր ադրբեջանական ռմբակոծություններով Սյունիքում և այլուր ոտնահարվում է ինքնիշխան Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը։ Եթե ​​Ադրբեջանի այս հարձակումը հաստատվի, անհրաժեշտ կլինի միջազգային միասնական և անհապաղ արձագանք»,- գրել է Վալերի Բուայեն։
Համանման գրառմամբ հանդես է եկել ֆրանսիացի մեկ այլ քաղաքական գործիչ, Պրովանս-Ալպերի շրջանային խորհրդի նախագահ Ռենո Մուսելիեն։
«Առանձնահատուկ տագնապալի են Հայաստանից մեզ հասած լուրերը։ Եթե ​​հաստատվի Ադրբեջանի հարձակումը Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի վրա, ապա միջազգային արձագանքը պետք է լինի անհապաղ և միասնական»,- գրել է Մուսելիեն։