«Այս պահին որևիցե գնահատական չեմ տա հարցի վերաբերյալ։ Մի քանի օր զբաղվել եմ հանձնաժողովի նիստերի կազմակերպմամբ, առաջիկայում մեծ օրակարգ ունենք աշնանը։ Ես զբաղվածություն և հանձնառություններ ունեմ, որ պետք է կատարեմ»,-խորհրդարանում լրագրողների հետ զույցում այսօր անդրադառնալով հարցին, թե իշխանական խմբակցության պատգամավորներն ինչու չեն գործուղվել Արցախ՝ մասնակցելու Արցախի անկածության օրվա տոնակատարությանը, նշեց ՔՊ խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը։
«Ընթացիկ աշխատանքներ են իրականացվում, վերջին շրջանում մենք հանդիպումներ ենք ունեցել նաև մեր արցախյան գործընկերների հետ, տարբեր ձևաչափերով աշխատանքները շարունակվում են»,֊ նշեց պատգամավորը։
«Ես կաշկանդված չեմ Արցախ գնալու հարցում»,-վստահեցրեց Վլադիմիր Վարդանյանը՝ հավելելով, որ  չպետք է լինեն փակ գոտիներ և անձի տեղաշարժման ազատությունը չպետք է սահմանափակվի։