Դատախազությունը 19 մլրդ է պահանջում Սուրիկ Խաչատրյանից, Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը սկսվել է․ Լուրեր
31.08.2022 | 16:20- Բրյուսելում մեկնարկել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը: Բրյուսելում նույն ձևաչափով երեք հանդիպում արդեն իսկ կայացել է: Առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 2021 թվականի դեկտեմբերի 14-ին, երկրորդը՝ 2022 թվականի ապրիլի 6-ին, երրորդը՝ 2022 թվականի մայիսի 23-ին։
- Արցախի ոստիկանությունը հայտնել է, որ օգոստոսի 14-ից մինչև 24-ն ընկած ժամանակահատվածում Բերձոր քաղաքում և Աղավնո համայնքում բնակիչների կողմից իրեց տների հրկիզման 13 դեպքերով նախապատրաստված բոլոր նյութերով քրեական գործերի հարուցումը մերժվել է արդարացման հիմքերով` հրկիզողների արարքներում հանցակազմի բացակայության կապակցությամբ։
- Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանը վարույթ է ընդունել ՀՀ գլխավոր դատախազության դիմումը` Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձանցից 19.1 մլրդ դրամի գույքի և ակտիվների ապօրինի ծագման բռնագանձման վերաբերյալ։