Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում շարունակվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի գործի քննությունը։
Պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը նիստի ընթացքում ներկայացրեց երկրորդ միջնորդությունը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալ՝ արձանագրելով, որ առկա է չպարզաբանված մեղադրանք և այդ մեղադրանքով քրեական հետապնդումը շարունակվել չի կարող։
Պաշտպանը գտնում է, որ Քոչարյանին առաջադրված մեղադրանքը չի համապատասխանում «մեղադրանք» քրեադատավարական եզրույթին և որ քրեական հետապնդումն այդպիսի մեղադրանքի հիման վրա շարունակելը կբերի Ռ․ Քոչարյանի անմեղության կանխավարկածի և արդար դատաքննության իրավունքի խախտման։
Դատարանն այս միջնորդությունը ևս թողեց առանց քննության՝ արձանագրելով, որ տվյալ փուլում չի կարող անդրադառնալ մեղադրանքի ձևակերպմանը։
Հիշեցնենք` Ռոբերտ Քոչարյանը և Արմեն Գևորգյանը մեղադրվում են առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար, Արմեն Գևորգյանը նաև հանցավոր ճանապարհով ստացված գույքն օրինականացնելու մեջ և այդ մասով նիստը շարունակվելու է։