Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 4-5 աստիճանով․ Երևանում անձրև է սպասվում
«Նույնիսկ հստակ տեղեկատվություն ունենալու դեպքում զերծ կմնամ ԱԱԾ-ի կողմից պետական դավաճանության առերևույթ հանցագործության բացահայտման գործի վերաբերյալ որևէ հայտարարություն անելուց, այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ ՊՆ փոխանարար Արման Սարգսյանը՝ անդրադառնելով հարցին, թե արդյոք ՊՆ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ եղել են այդ խմբում, թե ոչև արդյոք նրանք կանչվել են հարցաքննության
«Գոյություն ունի նախաքննական մարմին, և ցանկալի է, որ նման տեղեկությունները հենց նրանցից ստանալ։
Գոյություն ունեն կարգավիճակներ, եթե ասեմ՝ մեկին կանչել են, միգուցե որպես վկաի են կանչել հարցաքննության, թյուրընկալման արդյունքում կարող է ստացվել այնպես, որ այդ անձը ներկայացվի մեղադրյալի կամ կասկածյալի կարգավիճակով։ Նախաքննությունն այդ ամենի պատասխանը կտա»,- նշեց Սարգսյանը։
Հարցին, արդյոք ՊՆ-ի կողմից բացթողումներ չկա՞ն, որ գործում ներգրավված են նաև բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, փոխնարարն ընդգծեց` բնականաբար դրանք առկա են, սակայն պատասխանը կտա քննությունը։
Սարգսյանն ընդգծեց, որ ամաչում է տեսախցիկների առաջ իր մտածած ձևով որակել այն, ինչ արել են լրտեսության մեջ մեղադրվողները. «Գոյություն ունի անմեղության կանխավարկած, ես չորակեմ: Բայց որպես ՀՀ քաղաքացի, որպես մարդ, որպես հայ չեմ կարող հնչեցնել այն որակումը, որ իմ մտքում կա»: