«Ընդդիմությունը կարող էր ներկայացնել հրավիրյալների ցանկ»,- խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով ընդդիմադիր պատգամավորների հայտարարությանը, որ չեն մասնակցելու 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներին:
«Ամեն անգամ, երբ ընդդիմությունը գոռում է, թե վարչապետի հետ չեն կարողանում դիսկուրս ունենալ, պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ իրենք հնարավորություն ունեին՝ հենց առաջին հրավիրյլալը լիներ ՀՀ վարչապետ պարոն Նիկոլ Փաշինյանը, հարցաքննեին վարչապետին։ Ի՞նչ լիազորությունների մասին են խոսում։
Խոսում են օբյեկտիվությունից։ Այս հանձնաժողովի օբյեկտիվության երաշխիքներից մեկն իշխանության ու ընդդիմության անդամների թվային հարաբերակցությունն է՝ 4 ու 3։ Բա եթե օբյեկտիվությունից եք խոսում, ո՞ւր եք, եկեք ապահովեք այդ օբյեկտիվությունը։
Ասեմ ավելին՝ իրենք փող են ստանում պետությունից, սա իրենց աշխատանքային պարտավորվածությունն է, որ գային մասնակցեին հանձնաժողովի նիստին։ Սա էլ խրամատ է, որն իրենք լքեցին»,-ասաց Արմեն Խաչատրյանը։