«Այդ շահարկումներն ինչ-որ նպատակներ էին հետպնդում, որոնք ինձ համար հասկանալի չեն»,- այս մասնին այսօր լրագրողների հետ զրույցում նշեց Նիկոլ Փաշինյանի իրավական գծով խորհրդական Աննա Վարդապետյանը՝ անդրադառնալով  դիտարկմանը, որ ամիսներ առաջ աղմուկ էր բարձրաձրել այն հանգամանքը, որ հայտնաբերվել էր, այսպես ասած, գրագրություն, որով նա քննիչի հետ փորձել է «քրեական գործ խմբագրել»:
Անդրադառնալով հարցին՝ արդյո՞ք դրանով նա միջամտել է Ռուբեն Հայրապետյանի որդու քրեական գործին, թե ոչ, Վարդապետյանը նշեց, որ այդ հարցին արդեն պատասխանել է գլխավոր դատախազը. «Խոսքը ծառայության մասին չէ, խոսքը մասնագիտական կարծիքի մասին է: Իմ ամբողջ գործունեության ընթացքում, արդեն 15 տարի է աշխատում եմ իրավական համակարգում, բոլոր իմ գործընկերները, այդ թվում՝ քննիչներ, դատավորներ, փաստաբաններ, մասնագիտական խորհրդակցություններ ինձ հետ ունեցել են և շարունակում են ունենալ: Իմ կարծիքը որևէ մեկի համար պարտադիր չէ, ես որևէ ազդեցություն չեմ ունենում, դա ինձ համար նաև մասնագիտական էթիկայի խնդիր է»,- նշեց Վարդապետյանը՝ հավելելով, որ քննիչը խնդել է զուտ մասնագիտական կարծիք հայտնել: