Ընդդիմության կարծիքով՝ մեր երկիրը կործանումից փրկելու միակ ելքն այն է, որ իշխանությունը պետք է հեռանա, կառավարությունը պետք է հրաժարական ներկայացնի: Factor.am-ի հետ զրույցում անդադառնալով ընդդիմության այս պնդումներին՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանը նշեց. «Ենթադրենք իշխանությունը հեռանում է, և իրենք են գալիս իշխանության, իրենք ունե՞ն այնպիսի մեխանիզմներ, որոնցով այդ կրակոցները միանգամից կվերացնեն և ամեն ինչ միանգամից դեպի լավը կգնա, թե՞ նրանց նպատակը միայն իշխանության գալն է»:
Ասլանյանը կոչ արեց վերջ տալ երկիրը ներսից թուլացնելու քաղաքականությանը՝ ընդգծելով. «Այսօր մեզ պետք է միասնականություն, մեզ պետք է մեր ուժերն ի մի բերել թուրք-ադրբեջանական վտանգին դիմակայելու համար»:
Անդրադառնալով ընդդիմության դիտարկումներին, թե պարտված իշխանությունը չպետք է մնա իշխանության, պատգամավորը նկատեց. « Ալիևի հայրը մեզ պարտվեց, բայց մինչև մահը մնաց իշխանության, մոռանո՞ւմ եք»: