Հիմա այդ տարիների տնտեսական աճը բեռ է դարձել մեր բյուջեի համար․ Ջուլհակյանը՝ Քոչարյանի կառավարման տարիների մասին. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Տեղի է ունեցել բեկում, և ո՞րն է այդ բեկումը: Որոշ շրջանակներ հիշել են ժողովրդի գոյության մասին: Առաջին անգամ հիշել են, որ ՀՀ-ն ունի ժողովուրդ: Այս մասին այսօր ԱԺ արտահերթ նիստում նշեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը՝ հավելելով, որ ՀՀ ինքնիշխանության ողնաշարը հանդիսացող ժողովուրդը նրանց ցույց կտա, թե ով է տերը այս երկրի:
Ջուլհակյանը անդրադարձ կատարեց նախկին իշխանությունների գործունեությանը՝ հիշեցնելով, որ տարիներ շարունակ կեղծվել են ընտրությունները, տեղի է ունեցել ժողովրդի ջարդ, ունեզրկվել են քաղաքացիներ և մեկ օրում դարձել անօթևան:
Պատգամավորի դիտարկմամբ՝ Քոչարյանի կառավարման տարիները ներկայացվում են որպես տնտեսական աճի տարիներ, սակայն, նրա խոսքով՝ այդ «տնտեսական աճը» բեռ է դարձել մեր բյուջեի համար, քանի որ ՄԻԵԴ-ը քաղաքացներին ունեզրկելու համար փոխհատուցումներ է պահանջում: