ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանն այսօր հրավիրված ասուլիսում, ի թիվս այլ  հարցերի`անդրադարձավ նաև վարկային միջնորդ կազմակերպությունների գործունեությանը:
Այն քաղաքացիները, որոնք ունեն վարկային վատ պատմություն և երբ բանկերն ու վարկային կազմակերպությունները մերժում են նրանց, գնում են վարկային միջնորդների մոտ, որոնք տարատեսակ սխեմաներով մոլորեցնում են, ու արդյունքում վարկը մինչև 200-300 տոկոս է նստում: Ի՞նչ կարելի է անել այս կազմակերպությունների դեմ: Անդրադառնալով այս հարցին՝ Գալստյանը նշեց. «Դա մեր ամենամեծ խնդիրներից մեկն է, որով մենք զբաղվում ենք… Բայց Կենտրոնական բանկը, մեր օրենսդրության շրջանակներում, այլ լիազորություններ չունի, քան պատկան մարմիններին իրազեկելը»:
«Կան կազմակերպություններ, որ ապօրինությամբ են զբաղված»,- ընդգծեց ԿԲ նախագահը և քաղաքացիներին հորդորեց զերծ մնալ այդ կազմակերպությունների հետ առնչությունից: