Տեղի համայնքապետ Ներսես Շադունցը Factor TV-ի հետ զրույցում հաստատել է տեղեկությունը, որ Տեղ խոշորացված համայնքի Խոզնավար բնակավայրի ուղղությամբ։ Նա նշել է, որ ադրբեջանցիները 2 ջոկով մտել են հայկական գյուղի վարչական տարածք, ինչից հետո հայկական ուժերը նրանց դուրս են մղել այնտեղից։
Դատախազությունը տեղեկացրել է, որ այս դեպքով հարուցված քրեական գործի համաձայն՝ ադրբեջանցիները մոտ 1.5 կմ առաջացել են ՀՀ տարածքով, դիրքավորվել և նրանց մոտեցած ՀՀ ԶՈւ զինծառայողների հասցեին բռնություն գործադրելու սպառնալիքներ հնչեցրել, հայտնել են, որ այդ տարածքը պատկանում է Ադրբեջանին, առաջանալու դեպքում սպառնացել են կրակ արձակել: Դրանից հետո ՀՀ ԶՈւ զինծառայողներին հաջողվել է նրանց հետ ուղարկել ելման դիրքեր:
Պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ մայիսի 12-ին և 13-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից հայ-ադրբեջանական սահմանին իրականացված սադրանքներից հետո ստեղծված իրադրությունը, մայիսի 21-ի կեսօրի դրությամբ, էական փոփոխություններ չի կրել։ Հայ և ադրբեջանցի զինվորականների մասնակցությամբ տեսանյութերի պատճառաբանությամբ Սև լճի մերձակայքում, տեղի է ունեցել վիճաբանություն, որը հարթվել է վերադաս հրամանատարության ջանքերով։
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանների սահմանագծման և հետագայում սահմանազատման գործընթացների վերաբերյալ հայկական դիրքորոշումը հայտնել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։ Նա նշել է, որ այդ գործընթացները պետք է մաս կազմեն հակամարտության համապարփակ խաղաղ կարգավորման գործընթացի, որի շրջանակներում առաջնային կերպով պետք է հասցեագրվեն Արցախի Հանրապետության տարածքների դեօկուպացիայի և Արցախի վերջնական իրավական կարգավիճակի որոշման հարցերը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հովանու ներքո: