Կարծումեմ ԱԺ-ում փաստաթղթի հետ կապված քննարկումներ կլինեն: Ըստ Սահմանադրության՝ ՀՀ տարածքներին վերաբերող ցանկացած փաստաթուղթ պետք է ԱԺ-ում քննարկվի: Իսկ ՀՀ տարածքներին վերաբերող որևէ խնդիր չի կարող լինել:
Հիշեցնենք՝ կառավարության նիստում վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է. «Այն լուծումները, որոնք այս պահին մեր միջազգային գործընկերների հետ նախնական համաձայնեցված են, հարյուր տոկոսով համապատասխանում են ՀՀ շահերին ու, եթե Ադրբեջանն այդ պայմանավորվածություններն իրագործի, այո, ես այդ թուղթը ստորագրելու եմ»։
Դիտարկմանը, որ շրջանառվում են Հայաստանի մի քանի գյուղեր հանձնելու հետ կապված լուրեր, Քոչարյանը նշեց. «Դուք «փեսայի» տեսակե՞տն եք հնչեցնում»:
Դիտարկմանը, որ նոյեմբերի 9-ի փաստաթղթի մասին ևս տեղեկացրել է Միքայել Մինասյանը, Քոչարյանը պատասխանեց. «Միքայել Մինասյանը շատ տեղեկացված ընկեր է, բայց, չգիտես ինչու, տեղեկացվածությունը վերաբերում է այն կետերին, որտեղ իր համար հնչեցնելը շահեկան է: Իսկ այն մասը, որ արժեր հրապարակել, չգիտես ինչի, ինքը ծածկում է: Գտեք մեր սիրելի փեսային և հարցերն ուղղեք նրան»։