Ղրղզստանն ու Տաջիկստանը փոխանակվել են սահմանին ձերբակալված քաղաքացիներով, այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել են Ղրղզստանի պետական սահմանային ծառայության մամուլի կենտրոնից:
Ինչպես պարզաբանվել է գերատեսչությունում, ավելի վաղ Տաջիկստանի երեք քաղաքացի ձերբակալվել էր Ղրղզստանի իրավապահների կողմից տարանցիկ ճանապարհով ճանապարհորդության կանոնները խախտելու համար: Միևնույն ժամանակ, մոտ 30-40 տաջիկներ կամայականորեն ճանապարհին բռնել էին Ղրղզստանի երեք քաղաքացիների, որոնք Թամդիկ գյուղից Վորուխի անկլավով ուղևորվում էին դեպի Ակ-Սայի գյուղ:
«Բանակցություններ են անցկացվել հանրապետությունների Բաթկենի և Սուղդի շրջանների ղեկավարների միջև, որից հետո որոշում է կայացվել ձերբակալվածներին փոխանակելու մասին: Այսօր ՝ ժամը 13: 30-ին երկու հանրապետությունների ձերբակալված քաղաքացիները հանձնվել են կողմերին », – ասել են մամուլի կենտրոնից: