Հայաստանում գտնվող ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է, որ ՌԴ-ն չի նվազեցնում ջանքերը, որոնք ուղղված են բոլոր պահվող անձանց տուն վերադարձնելուն, ականազերծմանը, մշակութային ու կրոնական ժառանգության պահպանմանը։
Նույն ասուլիսի ժամանակ ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը ասել է, որ ռազմագերիների վերադարձման հարցը խիստ արդիական է մնում։
Նա նաև խոսել է Արցախի հայկական մշակութային ժառանգության մասին ու ասել է, որ Շուշիի մայր տաճարը, որը հանդիսանում է հայկական ամենախոշոր եկեղեցիներից մեկը, պետք է մնա Հայ առաքելական եկեղեցու պաշտամունքի վայր։
Ադրբեջանցիների կողմից հայկական ավտոմեքենայի քարկոծման դեպքով բավարար տեղեկություններ ձեռք չեն բերվել։ Այս մասին հայտնել է Արցածի ոստիկանությունը։ Ըստ հաղորդագրության՝ ձեռք բերված փաստական տվյալները վկայել են, որ տրանսպորտային միջոցի դիմապակին վնասվել էր քարաթափման հետևանքով։