Այս մարդիկ 4 ամիս ժամանակ ունեին հրապարակ գեներացնելու և մեզ հեռացնելու իշխանությունից: ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը՝ անդրադառնալով 17 ուժերի գործունեությանը:
«Գիտե՞ք ինչ տեղի ունեցավ. Խոսքս ուղղում եմ Վազգեն Մանուկյանին, Գեղամ Մանուկյանին, Իշխանիկ Սաղաթելյանին: Իրենք ժամանակ ունեին ժողովրդին մոբիլիզացնելու, չկարողացան ու հիմա Մաուգլիի շակալների նման հարմար առիթ են ման գալիս, որ մի տեղ մի բան լինի, իրենք հայտնվեն: Ասում են՝ մենք սյունեցու կողքին ենք: Դուք սյունեցու կողքին չեք, դուք խուժանի կողքին եք: Որտեղ հայհոյանք հնչի, սպառնալիք հնչի, ասեն՝ Նիկոլ Փաշինյանին պետք է վերացնել, դուք ասում եք՝ մենք էդ մարդկանց կողքին ենք: Որովհետև դուք խուժան եք, դուք Մաուգլիի շակալների նման հարմար առիթ եք ման գալիս, որ հավաքվեք ասեք՝ «Акела промохнулся»: Մի հատ հավաքեք ձեզ»: