«Այդ հայտարարությունն անհեթեթ է, իսկ հեղինակը մեծ խնդիր ունի։ Խնդիրն այն է, որ երբ նա բարձրաստիճան զինվորական լինելով՝ փորձում էր հանձնել 7-րդ պաշտպանական շրջանը, ես այս դահլիճում ներկա մի շարք մարդկանց ներկայությամբ կայացրել եմ որոշում, որի արդյունքում 7-րդ պաշտպանական շրջանը մինչև այսօր ՀՀ ԶՈՒ տրամադրության տակ է»,- ՀՀ կառավարության ծրագրի կատարման 2020թ․-ի ընթացքի մասին զեկույցի ներկայացման ժամանակ այսօր հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի դիտարկմանը, որ մեղադրանքներ են հնչում, թե պատերազմի օրերին դադարեցվել է զորքերի համալրումը։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ Մովսես Հակոբյանը պատերազմից հետո հայտարարել էր, թե Նիկոլ Փաշինյանի հրամանով դադարեցվել է զորքերի համալրումը։
«Ընդ որում, պատերազմի ընթացքում դա միակ ռազմականին մոտ որոշումն է եղել, որը ես կայացրել եմ։ և այդ մարդը, որը կիսահիստերիկ վիճակում անընդհատ հարցազրույց է տալիս և գեներալ-գնդապետի ուսադիրներով իր  համար հիմնական «օպոնենտ» է համարում կնոջը, դուք գիտեք՝ ում կնոջը, կարծում եմ՝ նա շատ խնդիրներ ու բարդույթներ ունի։ Նա դեռ հարցերի պետք է պատասխանի»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
«Իմիջիայլոց, այդ մարդուն կարելի է անվանել 7-րդ պաշտպանական շրջանի արծիվ, թե ոնց էր հազարի տակ ուզում փախներ և բոլորին փախցներ այդտեղից․․․չնայած, արծիվները չեն վազում, ջայլամներն են լավ վազում»,- հեգնեց վարչապետը: