Խորհրդարանը հերթական քառօրյա նիստում քննարկում է ՀԾԿՀ անդամի նշանակման հարցը։ Թեկնածուն Լևոն Բունիաթյանն է, նրան առաջադրել է «Իմ քայլը» խմբակցությունը:
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանը նկատեց, որ թեկնածուն չի օգտագործել իրեն ընձեռված 20 րոպեն ելույթ ունենալու համար, այլ ընդամենը 3-4 րոպե է տրամադրել իր ելույթին: Պատգամավորը նշեց, որ թեկնածուն ոչինչ չասաց իր տեսլականի մասին։
«Շատ հարցերի պատասխանում եք, թե դեռ ծանոթ չեմ, կգնամ, կծանոթանամ։ Կներեք, բայց երկիրը փորձադաշտ չի, որ գնաք ու այնտեղ ծանոթանաք։ Ինչն էր խոչընդոտում մինչև ԱԺ ներկայանալը ծանոթանալ բոլոր այն ընթացակարգերին, որոնք առկա են հանրային ծառայությունների կարգավորման ոլորտում», – ասաց Վարդանյանը։
Անդրադառնալով իր ելույթի տևողության մասին դիտարկմանը՝ Բունիաթյանը նշեց.«Այդքանն եմ կոնսպեկտ արել և չեմ ուզեցել օգտագործել ձեր թանկագին ժամանակը»: