Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն այսօր «Հաղթանակի այգու» բացման ժամանակ ասել է,որ 2016թի Ապրիլյան պատերազմից հետո Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը «իրեն խոստացել է հողերը վերադարձնել»:
Ալիևը նաև նշել է, որ իբր Ապրիլյան պատերազմը կանգնեցվել է իրենց հարմար պայմաններով, որ միանգամից բանակցությունները սկսվեն։ Նա սպասել է, որ պատերազմի ավարտից հետո Վիեննայում արդեն ԱԳ նախարարների հանդիպումն է տեղի ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ։
Հունիսին էլ Ռուսաստանում է գագաթնաժողով կայացել ու Ալիևի խոսքով` Սերժ Սարգսյանը 2 շաբաթ ժա«անակ է խնդրել հարցի լուծման համար։ «Խոստանում եմ, դա կլուծեմ։ Ես ասացի`լավ ու նա մեկնեց»-պատմել է Ալիեւը։
Սակայն ըստ Ալիևի` Հայաստանում ՊՊԾ գնդի գրավման պատճառով, Սերժ Սարգսյանը հրաժարվել է կատարել իր «խոստումը»։ Նա նաև նշել ,որ Հայաստանում տեղի ունեցած հեղափոխությունից հետո էլ, նոր իշխանություններն են ժամանակ խնդրել ու«կրկին խաբել»։