Իրանի ընդդիմության ներկայացուցիչը փորձել է հարձակվել Իրանի փոխարտգործնախարար Աբաս Արաքչիի վրա, որը գտնվում է Վիեննայում՝Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ բանակցություններ անցկացնելու համար։ Հարձակման փորձը կանխվել է, հայտնում է Mehr գործակալությունը։
Համաձայն լրատվականի տվյալների՝ «հակահեղափոխական շարժման անդամներից մեկը սկսել է վիրավորել Արաքչիին, ապա փորձել է հարձակվել դիվանագետի վրա, փորձը կանխվել է»։
Հավելենք, որ Իրանի միջուկային ծրագրի վերաբերյալ գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրի հանձնաժողովի համատեղ նիստը տեղի կունենա երեքշաբթի՝ ԱԳՆ ներկայացուցիչների մակարդակով: Մասնակից երկրներից բացի, երկար ժամանակ անց առաջին անգամ հանդիպմանը կմասնակցի նաև ԱՄՆ-ը, որը 2018-ի մայիսին միակողմանիորեն դուրս է եկել պայմանագրից, սակայն Ջո Բայդենի իշխանության գալուց հետո  ԱՄՆ-ը հայտարարեց վերադառնալու մտադրության մասին: