Պետական դավաճանություն կատարելու քրգործով 2 անձ տվել է խոստովանական ցուցմունք։ Նրանք ամուսիններ են, որոնք համացանցով թուրքական հատուկ ծառայություններին են փոխանցել պետական գաղտնիք հանդիսացող տեղեկություններ՝ դրա դիմաց ստանալով 1500 դոլար։ Հայտնում է ԱԱԾ-ն։ Նրանց գործը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան։
Երեկ ՀՀ ԱԳՆ-ում տեղի է ունեցել Հայաստանի՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ազգային հանձնաժողովի նիստը, որի օրակարգի առանցքային թեմաններից մեկն էր Արցախի՝ ադրբեջանական վերահսկողության տակ հայտնված տարածքներում հայկական պատմամշակութային և կրոնական ժառանգության պատշաճ և երաշխավորված պաշտպանության, դրանց նկատմամբ վանդալիզմի դեպքերի կանխման և ինքնության խեղաթյուրման հարցը, տեղեկացնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Արցախում հայկական մշակութային արժեքներն ադրբեջանցիների կողմից ոչնչացնելու գործընթացը կանխելու հրատապ քայլերի կոչով շուրջ երեք տասնյակ ՀԿ-ներ դիմել են ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ին։