Ալեն Սիմոնյանը իրավաբան է, և պետք է բառերը ճիշտ օգտագործի: Լեգիտիմությունն իրավաբանական տերմին է, և մենք լեգիտիմ պատգամավորներ ենք: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշեց անկախ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, որ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի գնահատմամբ՝ «Իմ քայլ»-ից հեռացած պատգամավորների աշխատանքը լեգիտիմ չէ:
«Ես ռեյտինգայով ընտրակարգով եմ ընտրվել, և շատ մարդկանցից քառակի շատ ձայն եմ ստացել… Ես որ կուսակցությունով էլ դնեի իմ թեկնածությունը, այդքան ձայն կստանայի»,- նշեց Թովմասյանը՝ անդրադառնալով իշխող ուժի ներկայացուցիչների մեղադրանքներին, որ «Իմ քայլից» դուրս եկած պատգամավորները այդ ձայներն ստացել են որպես «Իմ քայլի» թեկնածուներ:
«Հիմա էլ բազմաթիվ կուսակցություններից ունեմ առաջարկ, որ կուսակցությունով էլ գնամ, ես պատգամավոր եմ դառնալու: Թող հանգստանան: Ես կորոշեմ՝ ուզո՞ւմ եմ պատգամավոր դառնալ այս զզվելի, այս թուրքատյաց միջավայրում, որտեղ մարդիկ կասկածի տակ են դնում Ցեղասպանության ճանաչման հարցը, կասկածի տակ են դնում մեր հայրենիքի սահմանները, Քարվաճառը հայկական լինելը»,- նշեց Թովմասյանը: