«Կան պատգամավորներ, որոնք լքեցին խմբակցությունը, բնական է, որ նրանց հետ աշխատելն անհնար եմ համարում: Նրանց այսօրվա աշխատանքն էլ համարում եմ ոչ լեգիտիմ»,-այս մասին այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե արդեն կա՞ պատկերացում ապագա ցուցակի մասին, կա՞ն պատգմավորներ, որոնք այս ընթացքում իրենց լավ չեն պահել և չեն ընդգրկվի իշխող ուժի ցուցակում:
«Մնացածի հետ կպված կարող եմ ասել, որ մեր գործընկերների մեծ մասը շարունակելու է իր աշխատանքը: Մի մասը կարող է գործադիրում շարունակել: Բայց մեր թիմը, որը կուռ մնաց, շարունակելու է աշխատել: Մեր ներսում ամեն ինչ ավելի քան հարթ է»,- նշեց Սիմոնյանը: Նա չբացառեց, որ կարող են ցուցակում նաև նոր մարդիկ լինել, սակայն անուններ չնշեց:
Սիմոնյանը հավելեց, որ իր կարծիքով ճիշտ կլինի, եթե իշխող ուժը ընտրություններին մասնակցի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունով, ոչ թե «Իմ քայլը» դաշինքով: